در حال بارگذاری
سایز فونت: 1 2 3      
صفحه اول  >> نشریه >> >>
روزنامه گویه - ارتش دارای ظرفیت انسانی بسیار کارآمد در مدیریت بحران هاست
امیرپوردستان:
ارتش دارای ظرفیت انسانی بسیار کارآمد در مدیریت بحران هاست
رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی گفت: ارتش دارای ظرفیت انسانی بسیار کارآمد و تجهیزات نوین در مدیریت


رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی گفت: ارتش دارای ظرفیت انسانی بسیار کارآمد و تجهیزات نوین در مدیریت بحران هاست و در تعامل با سایر نیروها به مدیریت بحران می‌پردازد.
به گزارش ایسنا ، امیر احمدرضا پوردستان در همایش علمی –تخصصی تمنا (تجلی مهرورزی نیروهای امدادی) در تالار معصومیه فرمانداری قم عنوان کرد: هلال احمر، با اهداف متعالی خود، بسترساز خدمات عظیم و گسترده است.  جمعیت هلال احمر، در بحران ها، سوانح، حوادث و بلایا حضور پیدا می کند و به مدیریت و کمک رسانی می پردازد.
وی با بیان اینکه وقتی جنگ صفین طولانی شد، امیرالمومنان، لشکریان را جمع کرد و به سخنرانی پرداخت و اوضاع را مدیریت کرد،  بیان کرد: در شرایط بحران، باید مدیر در کنار مجموعه باشد زیرا در زمان بحران، برای زیرمجموعه، ابهام ایجاد می شود و ابهام، زمینه شایعات را فراهم می کند و با ایجاد شایعه، گروه دچار ترس و نگرانی می شود.
وی ادامه داد: امام علی(ع) در یکی از خطبه های طولانی خود به لشکریان اعلام کرد که جنگ یک گزند تلخی است که به سراغ شما می آید و باید جرعه جرعه آن را بنوشید و خود را برای جنگ، آماده کنید و از ناگواری‌های آن نهراسید.
رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش بیان کرد: در زمانی که جامعه، گرفتار جنگ نشده است باید در فرصتی که دارد خاکریز و تجهیزات را آماده کند و آموزش ها را ارائه دهد و طرح ها را برای مقابله با دشمن و رسیدن به پیروزی، تدوین کند.
وی خاطرنشان کرد: جنگ نظامی، یکی از واقعیت‌های زندگی است که گاهی یک دفعه ایجاد می‌شود و کشورها را درگیر می‌کند و همانند سیل، زلزله، بلایای طبیعی و حوادث جاده‌ای در کمین است.
امیرپودستان گفت: آمادگی در مقابل جنگ دارای برکات زیادی است و اگر بتوان آمادگی نظامی در برابر هجوم دشمنان داشت، می‌توان تلفات و خسارات را کاهش داد.   مهم ترین برکات آمادگی در جنگ، شامل افزایش اعتماد به نفس برای پیروزی، و کاهش نگرانی و ارتقای امنیت روانی است.
رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش تصریح کرد: وقتی آمادگی در نیروها و تجهیزات وجود داشته باشد، جامعه به اقتدار دست پیدا می کند و اقتدار موجب امنیت روانی می شود.
وی بصیرت در جامعه را یکی از عوامل مهم اقتدار خواند و اظهار کرد: حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن، دشمنان را نا امید و حرکات زیادی را که از سوی دشمن، برنامه‌ریزی شده بود را خنثی کرد.
امیرپودستان بیان کرد: ما در جنگ ترکیبی دشمن به سر می بریم و آن ها جنگ علیه ما را در زمینه اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و روانی آغاز کرده اند و در حوزه های مختلفی علیه ما، جبهه باز کرده اند.
وی گفت: آنها می خواهند در شرایط تحریم و جنگ اقتصادی، مردم را از انقلاب و نظام، نا امید و یک جنگ روانی ایجاد کنند،حتی در جریان 22 بهمن،می گفتند یا مردم به خیابان ها نمی آیند و یا برای اعتراض، جمع می شوند.  حتی برگزاری کنفرانس ورشو به این دلیل بود که می گفتند حکومت جمهوری اسلامی تا 22 بهمن برچیده می شود و ما ساز و کار دیگری را در ایران ایجاد می کنیم. اما  حضور ملت در راهپیمایی روز 22 بهمن، همه این نقشه ها و توطئه ها را نقش بر آب و خنثی کرد.
امیرپوردستان در ادامه در خصوص آمادگی نیروها در بحران های مختلف بیان کرد: از 40 نوع بلایای مختلف در جهان، 31 مورد در ایران اتفاق افتاده که شامل سیل، زلزله، بمباران، بمب گذاری، سقوط هواپیما، رانش زمین و ...است و به طور کلی ایران کشوری بلاخیز است.
وی تصریح کرد: ما 40 سال را با فراز و فرودهای مختلف و تجربه حوادث گوناگون در کشور، پشت سر گذاشته ایم و وارد دهه پنجاه انقلاب اسلامی شده ایم و باید با رویکردی دیگر به مدیریت بحران ها بپردازیم و آمادگی خود را در شرایط مختلف حفظ و از گستری تلفات جلوگیری کنیم.
رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش عنوان کرد: بحران دارای ویژگی های مختلفی چون محدودیت و فشردگی زمان و مخدوش شدن اطلاعات، غافل گیری و نگرانی است و باید با انسجام میان مردم و نیروها، بحران را مدیریت کرد.
وی اظهار کرد: باید بر اساس دانش و تجربیات، برنامه های راهبردی در مواجهه با بحران را تدوین کنیم و ببینیم در بحران چه وضعیتی و چه نیازهایی داریم.
امیرپوردستان خاطرنشان کرد: ارتش دارای ظرفیت انسانی بسیار کارآمد و تجهیزات نوین در مدیریت بحران هاست و در تعامل با سایر نیروها به مدیریت بحران می پردازد.
وی عنوان کرد: ارتش دارای ظرفیت بالای انسانی و تجهیزاتی در امدادرسانی در نقاط حادثه خیز کشور است، نیروهای ولایت مدار و خطرپذیر و امانت دار در ارتش برای عرصه های امدادی تربیت شده اند و انواع تجهیزات و بالگردها و ده ها بیمارستان با کادری پزشکی داریم.
رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش بیان کرد: تجربه های موفقی در مدیریت بحران ها داشته ایم که حضور در یخ بندان استان زنجان و آزادسازی صدها مسافران، با نفربرهای یخ شکن و کمک رسانی در زلزله سر پل ذهاب ارتش و یا در آب گرفتیگی اخیر در برخی از استان ها از آن جمله است.
وی اظهار کرد: در ارتش نیروها و تجهیزات هر روز کنترل می شود ما باید از شرایط سنتی عبور کنیم و نیروهای امدادی با یک مدیریت خاص وارد صحنه شوند.
امیرپوردستان عنوان کرد: ارتش برای کنترل مرزها و تهدیدات طرح هایی دارد ما با هر نوع تهدیدی مواجه شویم، یگان ها آماده می شوند، ارتش با همه وجود و با امکانات در زمان بحران ها آماده است.
وی تصریح کرد: امداد گر باید در تراز انقلاب باشد و این امداد گر دارای ویژگی هایی مهمی همچون ایمان،شجاعت،بصیرت، روح بزرگ و متعالی،ایثار، رحم و دلسوزی،حیا ،ابتکار،خلاقیت، مسئولیت پذیری، وفاداری به سازمان، خوداتکایی،تخصص و آمادگی جسمی و آمادگی محیطی باشد.
رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش بیان کرد: اصول بنیادین ونهضت بن المللی صلیب سرخ و هلال احمر شامل انسانیت، بشردوستی، بی غرضی، بی طرفی، عدم وابستگی، استقلال و جهان شمولی است؛ امداد رسانی جغرافیا نمی شناسد یعنی در هر نقطه ای که نیاز باشد باید وارد شود.
وی تصریح کرد:باید متناسب با ماموریت ها، ظرفیت ها را فراهم کنیم، وقتی بحرانی در کشوری اتفاق می افتد تجهیزات و امکانات و تسلط به زبان اهمیت دارد،ارتش در کنار سایر نیروها،این تجهیزات را در اختیار امدادگران قرار می دهد.
امیرپوردستان بیان کرد: ارتش در این مواقع با مدیریت بحران کشور و هلال احمر در امداد رسانی،هماهنگ می شود و به خدمت می پردازد.
وی با اشاره به جایگاه مهم جوان ها در عرصه های مختلف عنوان کرد:رهبری در گام دوم انقلاب بر روی جوان ها حساب ویژه ای باز کرده اند،جوانان باید پرچم را از پیشکسوتان بگیرند اما به گفته امام علی(ع) پرچمداری باید در دست افراد اهل بصیرت و صبر باشند.
رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش اظهار کرد: پرچمداران باید دشمن داخلی و خارجی را بشناسد و اهل گلایه نباشد و با امکانات موجود بزرگترین کارها را انجام دهند،جوانان ما نشان دادند در صحنه های مختلف همواره پرچمدار بوده اند.
 

نویسنده: ---
تاریخ: 1397/12/12
موضوع: اخبار

نظرات
نام
پست الکترونیکی
وب سایتhttp://
متن
کد امنیتیکد
تکرار کد امنیتی حساس به حروف کوچک و بزرگ

منوی نشریه
شماره های پیشین
تاریخ: 1399/2/31
تاریخ: 1399/2/30
تاریخ: 1399/2/29
بایگانی
منو
جستجو
جستجو
آگهی
کنتور
امروز:
   بازدید: 6,617
   صفحات مرور شده: 11,165
روز گذشته:
   بازدید: 13,625
   صفحات مرور شده: 13,646
جمع کل:
   بازدید: 12,724,592
   صفحات مرور شده: 14,830,169

طراحی و راه اندازی وب سایت: رسانه پرداز