در حال بارگذاری
سایز فونت: 1 2 3      
صفحه اول  >> نشریه >> >>
روزنامه گویه - جزئیات اجرای طرح بسیج ملی مقابله با بیماری کرونا در قم / کنترل مبادی ورودی و خروجی شهر
جزئیات اجرای طرح بسیج ملی مقابله با بیماری کرونا در قم / کنترل مبادی ورودی و خروجی شهر
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به اجرای طرح بسیج ملی مقابله با بیماری کرونا در استان گفت: برنامه


معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به اجرای طرح بسیج ملی مقابله با بیماری کرونا در استان گفت: برنامه به‌گونه‌ای طراحی‌شده که در یک بازه زمانی خیلی محدود حجم زیادی از همشهریان را غربالگری کنیم.
 
سیامک محبی با اشاره به اجرای طرح بسیج ملی مقابله با بیماری کرونا در استان اظهار داشت: برنامه به‌گونه‌ای طراحی‌شده که در یک بازه زمانی خیلی محدود حجم زیادی از همشهریان را غربالگری کنیم.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم بیان کرد: سامانه‌ای به‌صورت ملی تحت عنوان salamat.gov.ir معرفی‌شده است، از همشهریان قمی خواهش می‌کنیم که در اسرع وقت به این سایت و سامانه مراجعه کنند.
وی افزود: در این سامانه اطلاعاتی پیرامون مشخصات فردی اعم از نام و نام خانوادگی، کد ملی و شهر محل سکونت و همچنین یک سری سؤالات در خصوص اینکه آیا علامت‌های خاصی از بروز بیماری تنفسی دارند یا نه، پرسیده می‌شود؛ بلافاصله برایشان پیامکی ارسال می‌شود و مراقب سلامت در اسرع وقت با آن‌ها تماس می‌گیرد.
محبی با بیان ارجاع افرادی  که دارای علائم بیماری هستند به مراکز  9 گانه سطح شهر ادامه داد: این اشخاص، در صورت نیاز به مراکز خدمات درمانی تکمیلی و به مراکز خدمات سطح دو ارجاع داده می‌شوند و در این مراکز یا خدمات درمانی سرپایی دریافت می‌کنند و یا به مراکز درمانی و بستری معرفی شوند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم ابراز کرد: در اجرای این برنامه سپاه پاسداران و بسیج برای پیگیری بیماران و خانواده‌های آن‌ها در زمینه‌های مختلف آموزش، مراقبت از بیماران و بهداشت محیط همکاری می‌کنند.
وی با بیان اینکه متولی گندزدایی و ضدعفونی محیط شهرداری است، ادامه داد: این کار با محوریت شهرداری به‌صورت روزانه و با همکاری سپاه، ارتش، بسیج، روستاییان و کشاورزان در سطح شهر در حال انجام است.
محبی اظهار داشت: همچنین در قالب طرحی بسیج ادارات و شرکت‌ها، پرسنل و کارکنان را از لحاظ سلامت در هنگام ورود و خروج چک می‌کنند و اطلاعات آن‌ها را ثبت و برنامه‌های  آموزشی مختلفی برای مقابله با این بیماری برایشان دارند.
محبی در پایان کنترل مبادی ورودی و خروجی شهر از سوی هلال احمر را مورد اشاره قرار داد و ادامه داد: مسئله کرونا بسیار جدی بوده و از مردم می‌خواهیم  از اجتماع در مکان‌های عمومی خودداری کنند و به مسئله قرنطینگی خانگی توجه جدی داشته باشند.
 

نویسنده: ---
تاریخ: 1399/1/3
موضوع: اخبار

نظرات
نام
پست الکترونیکی
وب سایتhttp://
متن
کد امنیتیکد
تکرار کد امنیتی حساس به حروف کوچک و بزرگ

منوی نشریه
شماره های پیشین
تاریخ: 1399/3/13
تاریخ: 1399/3/12
تاریخ: 1399/3/11
بایگانی
منو
جستجو
جستجو
آگهی
کنتور
امروز:
   بازدید: 9,523
   صفحات مرور شده: 14,164
روز گذشته:
   بازدید: 13,607
   صفحات مرور شده: 13,828
جمع کل:
   بازدید: 12,881,208
   صفحات مرور شده: 15,033,077

طراحی و راه اندازی وب سایت: رسانه پرداز