در حال بارگذاری
سایز فونت: 1 2 3      
صفحه اول  >> نشریه >> >>
روزنامه گویه - قطع سهمیه ۷۶ نانوایی متخلف در قم
برخورد با نانوایی هایی که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی کنند؛
قطع سهمیه ۷۶ نانوایی متخلف در قم
رییس مرکز بهداشت قم گفت: در ۲ هفته گذشته سهمیه ۷۶ نانوایی متخلف که دستورالعمل‌های


رییس مرکز بهداشت قم گفت: در ۲ هفته گذشته سهمیه ۷۶ نانوایی متخلف که دستورالعمل‌های بهداشتی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا را رعایت نمی‌کردند، در این استان قطع شد.
سیامک محبی در گفتگو با ایرنا،‌ افزود: در این مدت، ۶۱ هزار و ۴۱۲ بازدید در راستای بررسی طرح فاصله‌گذاری هوشمند از اصناف و اماکن این استان صورت گرفته است.
وی اضافه کرد: در این مدت ۳۶ هزار و ۵۶ بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی صورت گرفت که موجب توقیف و معدوم‌سازی ۴۷ هزار و ۳۲۳ کیلوگرم مواد غذایی غیربهداشتی شده است.
وی با اشاره به بازدید از ۲۴ هزار و ۹۱۹ اماکن عمومی، اضافه کرد: ۳۸ هزار و ۱۷۸ مرکز پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده و برای ۶۰۷ مرکز اخطاریه بهداشتی صادرشده است.
محبی ادامه داد: ۱۵۱ مرکز به مراجع قضایی معرفی‌شده، یک هزار و ۸۲۵ مرکز اخطار تعطیلی دریافت کرده و یا غیرفعال شده و ۱۰۱ قلیان سرا نیز پلمب شده است.
به گفته وی، کارشناسان مرکز بهداشت به۴۰ مورد از شکایت های مردمی پیگیری و رسیدگی کرده، ۱۲ برخورد با دست‌فروشان مواد غذایی انجام داده و بر ۱۸۸ مورد دفن بهداشتی اجساد نظارت کرده‌اند.
+4 روز تا وضعیت قرمز کرونایی در قم فاصله‌داریم
همچنین سیامک محبی در جلسه شورای اطلاع‌رسانی استان با هشدار به روند صعودی ابتلای کرونا؛ اضافه کرد: اگر همین روند خطرناک در قم دنبال شود تا چند هفته دیگر بخش درمان استان با یک مشکل جدی روبه‌رو خواهد شد.
وی تاکید کرد: وضع تجمع مردم در بوستان‌ها، تالارها، مراکز فروش و غیره به‌شدت خطرناک و نگران‌کننده است.
وی اظهار کرد: گروه‌های جهادی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هیات های مذهبی در ایام ماه محرم فعال شوند و فعالیت‌های خود را در این بخش ادامه دهند.
وی عنوان داشت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری آیین‌های ماه محرم باید دقیقا طبق شیوه‌نامه‌های ابلاغی ستاد ملی مبارزه با کرونا رعایت شود.
محبی در ادامه گفت: در بین فوت‌شدگان کرونایی قم مواردی از کودکان نیز وجود دارد و نباید احساس شود این ویروس خطرناک در کمین کودکان یا ورزشکاران نیست.
به گفته وی، بیمارستان حضرت معصومه(س) به کودکانی که به کرونا مبتلا می‌شوند اختصاص‌یافته است.
 محبی تاکید کرد: خطر فوت در بین بیماران زمینه‌ای بیشتر است اما در میزان ابتلا به کووید ۱۹ هیچ فرقی بین کودکان و ورزشکاران با افراد دیگر وجود ندارد.
وی بابیان این‌که روند بستری و تست‌های مثبت کرونایی در قم همچنان صعودی است اظهار داشت: بیمارستان‌های فرقانی، کامکار، شهید بهشتی و حضرت معصومه(س) بیمارستان‌های هدف در پذیرش بیماران کرونایی هستند که با تداوم شرایط کنونی باید تخت‌های دو بیمارستان دیگر نیز برای بستری افراد کرونایی خالی شود.
 

نویسنده: ---
تاریخ: 1399/5/15
موضوع: اخبار

نظرات
نام
پست الکترونیکی
وب سایتhttp://
متن
کد امنیتیکد
تکرار کد امنیتی حساس به حروف کوچک و بزرگ

منوی نشریه
شماره های پیشین
تاریخ: 1399/7/2
تاریخ: 1399/7/1
تاریخ: 1399/6/31
بایگانی
منو
جستجو
جستجو
آگهی
کنتور
امروز:
   بازدید: 10,874
   صفحات مرور شده: 13,374
روز گذشته:
   بازدید: 22,573
   صفحات مرور شده: 30,258
جمع کل:
   بازدید: 14,874,878
   صفحات مرور شده: 17,347,213

طراحی و راه اندازی وب سایت: رسانه پرداز