در حال بارگذاری
سایز فونت: 1 2 3      
صفحه اول  >> نشریه >> >>
روزنامه گویه - جامعه باید مصادیق منکر بودن بی‌توجهی و انتقال ویروس به دیگران را باور کند
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان:
جامعه باید مصادیق منکر بودن بی‌توجهی و انتقال ویروس به دیگران را باور کند
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم گفت: یکی از راهکارهای مهم این است که جامعه باید مصادیق منکر


مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم گفت: یکی از راهکارهای مهم این است که جامعه باید مصادیق منکر بودن بی‌توجهی و انتقال ویروس به دیگران را باور کند تا بتوانیم توجه به بهداشت را فراگیر کنیم.
به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام عزت زمانی در شورای اطلاع‌رسانی دولت در سالن امام جواد(ع) استانداری اظهار داشت: ارتباط با مردم و اطلاع‌رسانی در پیک نخست حاکمیتی بود و بیشتر ترس مورد توجه قرار می‌گرفت و فرهنگ‌سازی در اولویت دیگری بود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم افزود: در جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید با بهره‌گیری از خرد جمعی، اقدامات رسانه‌ای در مقابله با کرونا، اجتماعی‌تر و گسترده تعریف شود.
وی تصریح کرد: ایده پردازی‌های رسانه باید در قالب فعالیت‌های اجتماعی باشد و از شکل تکراری و بسته خارج شود و وضعیت را شفاف‌تر اعلام کنیم تا جامعه در جریان دغدغه‌های فعلی در شیوع کرونا باشند.
زمانی عنوان کرد: باید در جهت کنترل ویروس از خود مردم کمک بخواهیم و ظرفیت‌های مردمی را مورد توجه قرار دهیم تا خودشان را درگیر بدانند و برای برطرف کردن آن تلاش کنند.
وی خاطرنشان کرد: امروز عده‌ای همچون کادر بهداشتی و درمانی و برخی از مسئولان در میدان عمل درگیر مقابله با کرونا هستند و از طرفی برخی مردم اعتنایی به وضعیت فعلی و هشدارها ندارند در این میان رسانه باید این دو طیف را به هم گره بزند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم گفت: باید بتوانیم مدل برطرف کردن مسئله را اجتماعی تعریف کنیم چرا که با مسئله‌ای حاد، اجتماعی و فراگیر روبه رو هستیم.
وی افزود: همچنین یکی از راهکارهای مهم این است که جامعه باید مصادیق منکر بودن بی‌توجهی و انتقال ویروس به دیگران را باور کند تا بتوانیم توجه به بهداشت را فراگیر کنیم.
زمانی بیان کرد: در حال حاضر گویا مقاومتی نسبت به باورپذیری ویروس شکل‌گرفته است اگر رسانه‌ها با حال و هوای جدی‌تری نسبت به جامعه مسئولیت داشته باشند و تنها به هشدار بسنده نشود و فرهنگ‌سازی به‌ صورت بنیادین نهادینه می‌شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: طرحی را در ارتباط با نقش هیئتی‌ها در کنترل بیماری پیگیری کرده‌ایم که مدل گفت‌وگوی جمعی و حال و هوا را اجتماعی تعریف می‌کند و می‌تواند این طرح در مشارکت اصحاب رسانه نیز تأثیرگذار باشد.
 

نویسنده: ---
تاریخ: 1399/5/15
موضوع: اخبار

نظرات
نام
پست الکترونیکی
وب سایتhttp://
متن
کد امنیتیکد
تکرار کد امنیتی حساس به حروف کوچک و بزرگ

منوی نشریه
شماره های پیشین
تاریخ: 1399/6/31
تاریخ: 1399/6/30
تاریخ: 1399/6/29
بایگانی
منو
جستجو
جستجو
آگهی
کنتور
امروز:
   بازدید: 1,616
   صفحات مرور شده: 1,616
روز گذشته:
   بازدید: 23,123
   صفحات مرور شده: 25,700
جمع کل:
   بازدید: 14,822,453
   صفحات مرور شده: 17,280,219

طراحی و راه اندازی وب سایت: رسانه پرداز