در حال بارگذاری
سایز فونت: 1 2 3      
صفحه اول  >> نشریه >> >>
روزنامه گویه - ۶ هزار تَن تحت پوشش دوره‌های سوادآموزی قم قرار می‌گیرند
در جلسه شورای آموزش‌وپرورش مطرح شد:
۶ هزار تَن تحت پوشش دوره‌های سوادآموزی قم قرار می‌گیرند
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش‌وپرورش قم گفت: در سال تحصیلی جدید ۶ هزار و ۱۵۱ تَن در استان تحت پوشش


معاون سوادآموزی اداره کل آموزش‌وپرورش قم گفت: در سال تحصیلی جدید ۶ هزار و ۱۵۱ تَن در استان تحت پوشش سه برنامه اصلی سوادآموزی شامل سوادآموزی، انتقال و تحکیم قرار می‌گیرند.
حجت‌الاسلام محمدرضا قاسمی نیا در جلسه شورای آموزش‌وپرورش شهرستان قم در تالار امام رضا(ع) فرمانداری اظهار داشت: ثبت‌نام از سوادآموزان برای سال تحصیلی جدید از ۲۹ شهریورماه آغاز می‌شود و فعالیت‌های سوادآموزی تحت وب خواهد بود.
وی بابیان اینکه برای چهارمین سال پیاپی موضوع آی. سی. دی. ال و آموزش سواد دیجیتال و مقدمات کار با رایانه را برای سوادآموزان استان داریم و در راستای اهداف دولت الکترونیک دنبال می‌کنیم گفت: طرح آموزش نماز تحت عنوان «نماز کلید بهشت» نیز ازجمله برنامه‌های سوادآموزی امسال قم است.
 وی یادآور شد: طرح آموزش نماز یکی از بایدهای آموزشی سوادآموزان است و برای ششمین سال در استان اجرا می‌شود.
قاسمی نیا با اشاره به نحوه برگزاری دوره‌های سوادآموزی در شرایط کرونایی گفت: آموزش سوادآموزان با در نظر گرفتن همه قوانین بهداشتی به سه شیوه فردبه‌فرد، خودآموز و گروهی برگزار می‌شود که در آموزش گروهی ظرفیت سوادآموزان شرکت‌کننده در یک کلاس ۱۰ تَن است.
وی با اشاره به تولید برنامه آموزش سوادآموزان جهت پخش از رادیو گفت: قم نخستین استان کشور در ارائه آموزش‌های سوادآموزی رادیویی در کشور است.
وی افزود: برنامه سوادآموزی لوح و قلم که از سال گذشته آغازشده امسال نیز از سیمای استانی قم پخش خواهد شد.
 معاون آموزش‌وپرورش قم همچنین با اشاره به اینکه آموزش در حوزه سوادآموزی از آموزش روزانه مستثنی نیست افزود: در دوره شیوع کرونا فعالیت‌های نهضت سوادآموزی قم تعطیل نشد و طبق مقررات پیش‌بینی‌شده از سوی ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا ادامه پیدا کرد.
قاسمی نیا تصریح کرد: تولید بیش از ۵۰۰ فیلم آموزشی در حدود سه هزار دقیقه ازجمله اقدام‌های سوادآموزی استان در دوران کروناست که با حداقل امکانات موجود صورت گرفته است.
فرماندار: شهریه مدارس هیات امنایی قم افزایش نمی‌یابد
همچنین مرتضی حیدری، فرماندار قم نیز در این جلسه اظهار داشت: امسال با توجه به شرایط کرونایی و در راستای همکاری و همدردی کردن با مردم و کاهش هزینه‌های آن‌ها در رقم شهریه مدارس فوق تغییری صورت نمی‌گیرد.
وی همچنین با قدردانی از مسئولان و متصدیان آموزشی در قم برای آغاز فعالیت‌های مدارس گفت: در حال حاضر هرچند قضاوت کردن در خصوص موفقیت‌آمیز بودن بازگشایی مدارس در نیمه شهریورماه به زمان بیشتری نیاز دارد ولی طبق گزارش‌های ارائه‌شده از سوی مدیران نواحی و مناطق آموزش‌وپرورش قم تحصیل دانش آموزان با رعایت مقررات بهداشتی در حال انجام است.
وی رصد و پیگیری سلامت دانش آموزان استان در همه مقاطع تحصیلی را موردتوجه قرار داد و گفت: درصورتی‌که ۲ هفته پس از آغاز سال تحصیلی شاهد موج جدید کرونا باشیم باید در مورد نحوه آموزش تصمیم‌های دیگری اتخاذ شود.
حیدری با تاکید بر اینکه نظام آموزشی می‌تواند در این شرایط در همه زمینه‌ها الگوی موفقی را به سایر حوزه‌ها ارائه کند افزود: دشمنان در ابتدای شیوع کرونا دوگانه‌ای را بین علم و دین ایجاد کردند، و تصور آن‌ها این بود که دین در عرصه مقابله با کووید ۱۹ با علم همکاری نخواهد کرد و دستورهایی که به‌وسیله ستاد ملی کرونا اعلام می‌شود نیز یک نوع تقابل با دین‌داران دارد ولی این تقابل به یک تعامل فوق‌العاده ارزشمند تبدیل شد.
وی اضافه کرد: نتیجه آن در ماه‌های رمضان و محرم به ظهور رسید و به‌خوبی مشاهده کردند که دین‌داران تقابلی با علم ندارند و فرامین دینی نیز هیچ منافاتی با دستاوردهای علمی ندارد.
وی خاطرنشان کرد: به‌رغم تلاش‌های دشمنان برای مختل کردن اقدام‌های مذکور ما برای مقابله با جهل، داوطلبانه و جهادگرانه نظام آموزشی را فعال کردیم ولی درعین‌حال اگر یافته‌های جدید علمی روش دیگری را در اختیار بگذارد که منجر به سلامتی دانش آموزان شود، بازهم استقبال خواهیم کرد.
رئیس اداره مشارکت‌های اداره کل آموزش‌وپرورش قم:
۳۷ مدرسه هیات امنایی در قم فعالیت می‌کند
رئیس اداره مشارکت‌های اداره کل آموزش‌وپرورش قم نیز در این جلسه با اشاره به فعالیت ۳۷ مدرسه هیات امنایی در سطح استان گفت: این مدارس، شبیه به مدارس نمونه مردمی و نمونه دولتی هستند ولی مشخصه اصلی آن‌ها فعالیت‌های فوق‌برنامه است.
حسین طیبی با اشاره به دستور این جلسه مبنی بر تعیین هزینه فعالیت‌های فوق‌برنامه مدارس هیات امنایی در سال تحصیلی جدید گفت: در سال قبل این مبلغ برای مقطع ابتدایی یک‌میلیون و ۸۰۰ هزار ریال و برای مقاطع متوسطه اول و متوسطه دوم به ترتیب ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار ریال و ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال بود که طبق موافقت مدیرکل آموزش‌وپرورش مقرر شد این مبلغ افزایش پیدا نکند.
طیبی با اشاره به اینکه مدارس مذکور به‌صورت موقت دارای مجوز هستند گفت: در بازدیدی که توسط کارشناسان آموزش‌وپرورش در سطح استان انجام شد، بیشتر این مدارس از شاخص‌های لازم برخوردار بودند، ولی برای بررسی بیشتر و همچنین شناسایی مدارسی که هنوز شاخص‌های لازم را ندارند، در مورد صدور مجوز برای فعالیت دائمی مدارس هیات امنایی استان در جلسه بعد تصمیم‌گیری خواهد شد.
در سال تحصیلی جدید تعداد دانش‌آموزان با افزایش هشت‌درصدی نسبت به سال تحصیلی گذشته به حدود ۲۷۰ هزار نفر در مقاطع مختلف رسیده است؛ ۶۷۰ فضای فیزیکی و پنج هزار و ۸۰۰ کلاس درس آماده‌شده و تعداد کد فضاهای آموزش‌وپرورش قم حدود یک هزار و ۳۰۰ واحد است.
 

نویسنده: ---
تاریخ: 1399/6/27
موضوع: اخبار

نظرات
نام
پست الکترونیکی
وب سایتhttp://
متن
کد امنیتیکد
تکرار کد امنیتی حساس به حروف کوچک و بزرگ

منوی نشریه
شماره های پیشین
تاریخ: 1399/8/7
تاریخ: 1399/8/6
تاریخ: 1399/8/5
بایگانی
منو
جستجو
جستجو
آگهی
کنتور
امروز:
   بازدید: 3,378
   صفحات مرور شده: 3,378
روز گذشته:
   بازدید: 39,302
   صفحات مرور شده: 39,348
جمع کل:
   بازدید: 15,791,198
   صفحات مرور شده: 18,300,885

طراحی و راه اندازی وب سایت: رسانه پرداز