در حال بارگذاری
سایز فونت: 1 2 3      
صفحه اول  >> نشریه >> >>
روزنامه گویه - شهرداری قم آماده برقراری سرویس‌های مدارس است
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری:
شهرداری قم آماده برقراری سرویس‌های مدارس است
معاون شهردار قم از آمادگی و برنامه‌ریزی برای برقراری سرویس‌های مدارس خبر داد و گفت: سرویس‌ها به‌صورت زوج و فرد


معاون شهردار قم از آمادگی و برنامه‌ریزی برای برقراری سرویس‌های مدارس خبر داد و گفت: سرویس‌ها به‌صورت زوج و فرد و در دو نوبت با ۳دانش‌آموز فعالیت خواهند کرد که این موضوع سبب افزایش هزینه برای والدین دانش‌آموزان می‌شود.
عباس ذاکریان با اشاره به آخرین تصمیمات برای اجرای سرویس مدارس اظهار داشت: کارگروهی در این زمینه در ماه‌های اردیبهشت‌ماه و خرداد نرخ سرویس‌های مدارس در سال جاری را تدوین کردند که این لایحه در شورای اسلامی شهر نیز مصوب شده است.
وی با بیان اینکه "آمادگی‌های کامل برای برقراری سرویس‌های مدارس در قم وجود دارد" ابراز کرد: مقدمات این کار به‌صورت کامل انجام‌شده و تأیید صلاحیت شرکت‌های بخش خصوصی در سایت "سپند" اعلام‌شده است.
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم تصریح کرد: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا، سرویس‌های مدارس با اماواگرهای فراوانی روبه‌رو شده است و شرایط قرمز، نارنجی و سفید بودن استان در حضوری و غیرحضوری بودن دانش‌آموزان تأثیرگذار است که در این شرایط برنامه‌ریزی سرویس مدارس با مشکلاتی روبرو شده است.
وی با تأکید بر اینکه "فعلاً آموزش و پرورش تصمیم به حضور اختیاری دانش‌آموزان گرفته است" عنوان کرد: این اختیاری‌بودن در کنار مشکل‌ساز‌شدن برای خانواده‌ها، سبب ایجاد عدم تصمیم‌گیری برای سرویس مدارس شده است و حتی اختیاری بودن هم به‌صورت دوگروهی است که این نیز مشکل‌ساز شده است.
ذاکریان با اشاره به ایجاد هزینه بالا به واسطه رعایت فاصله‌گذاری‌ها در سرویس‌های مدارس یادآور شد: سرویس‌ها در این مدارس به‌صورت زوج و فرد و در دو نوبت با 3 دانش‌آموز فعالیت خواهند کرد که این موضوع سبب افزایش هزینه برای والدین دانش‌آموزان می‌شود.
وی ثمره این کار را تحمیل هزینه‌های بالا دانست و افزود: در این شرایط فعال‌شدن سرویس‌های مدارس منتظر تعیین تکلیف نهادهای بالادستی است چراکه در این وضعیت باید مشخص شود کدام دانش‌آموز علاقه‌مند مشارکت حضوری در مدارس بوده که بتوان برنامه‌ریزی کرد.
 

نویسنده: ---
تاریخ: 1399/6/27
موضوع: اخبار

نظرات
نام
پست الکترونیکی
وب سایتhttp://
متن
کد امنیتیکد
تکرار کد امنیتی حساس به حروف کوچک و بزرگ

منوی نشریه
شماره های پیشین
تاریخ: 1399/8/7
تاریخ: 1399/8/6
تاریخ: 1399/8/5
بایگانی
منو
جستجو
جستجو
آگهی
کنتور
امروز:
   بازدید: 1,525
   صفحات مرور شده: 1,525
روز گذشته:
   بازدید: 39,302
   صفحات مرور شده: 39,348
جمع کل:
   بازدید: 15,789,345
   صفحات مرور شده: 18,299,032

طراحی و راه اندازی وب سایت: رسانه پرداز