در حال بارگذاری
سایز فونت: 1 2 3      
صفحه اول  >> نشریه >> >>
روزنامه گویه - صنوف پرخطر یک هفته تعطیل شود
رئیس دانشگاه علوم پزشکی: آی سی یو بیمارستان‌های قم کاملا پر است
صنوف پرخطر یک هفته تعطیل شود
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: پیشنهاد یک هفته تعطیلی صنوف پرخطر بر اساس دستورالعمل ستاد ملی


رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: پیشنهاد یک هفته تعطیلی صنوف پرخطر بر اساس دستورالعمل ستاد ملی به منظور حداقل رساندن چرخش ویروس را در استان داریم و امیدواریم مسئولان استان در این خصوص همکاری لازم را داشته باشند.
به گزارش فارس، محمدرضا قدیر در جلسه ویژه ستاد پیشگیری، کنترل و مبارزه با کرونا ویروس، اظهار کرد: طی روز قبل شاهد یک پیک بزرگی در مورد کرونا در قم بودیم که بسیار ما را نگران کرد و در یک روز ۱۲۰ نفر از همشهریان قمی بستری شدند که آمار غیر قابل تصور و نگران کننده است.
وی بیان کرد: در اسفندماه سال گذشته در پیک کرونا روزانه ۱۶۰ نفر بستری شدند و روز گذشته در قم ۱۲۰ نفر بستری داشتیم که این یک زنگ خطر است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم تصریح کرد: آی سی یو بیمارستان ها کاملا پر شده و برخی بیماران خدمات ویژه را در اتاق‌های معمولی می‌گیرند، تاب‌آوری نظام سلامت به مخاطره افتاده و باید همه مدیریت کنیم که این بحران رفع شود.
وی گفت: تمامی تجمعات باید تعطیل شوند و باز هم تکرار می‌کنیم مخالف برگزاری هرگونه تجمع حتی در اماکن باز هستیم.
قدیر گفت: تفاوت پیک کرونا امروز با اسفند در این است که در آن ایام همه جا تعطیل شد اما امروز در حالی وارد این بحران می‌شویم که تمام تجمعات و فعالیت‌های صنوف دایر بوده و جان مردم را تهدید می‌کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم تصرحی کرد: شاید فاجعه‌ای در راه باشد و باید مسئولان استان جلوی این فاجعه را بگیرند چرا که کنترل کرونا فقط در دست دانشگاه علوم پزشکی نیست و تمام نهادها و سازمان‌ها باید کمک کنند.
وی یادآور شد: اگر به ازای هر صد هزار نفر سه نفر بیمار بستری داشته باشیم شرایط ما قرمز می‌شود ولی روز گذشته به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۴ برابر این عدد یعنی ۱۲ نفر بستری داشتیم که این وضعیت استان ما را فوق قرمز می‌کند.
قدیر تاکید کرد: نیازمند کمک نیروهای جهادی هستیم و در این خصوص با مسئولان مربوطه نیز جلساتی برقرار شده است ولی هنوز محقق نشده است.
وی با تاکید بر اینکه بیمارستان های غیردولتی نیز باید آماده باشند تا در صورت نیاز از ظرفیت آنها استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: پیشنهاد یک هفته تعطیلی صنوف پرخطر بر اساس دستورالعمل ستاد ملی به منظور حداقل رساندن چرخش ویروس را در استان داریم و امیدواریم مسئولان استان در این خصوص همکاری لازم را داشته باشند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه قصد کروناهراسی نداریم ولی در قبال سلامت مردم مسؤول هستیم، یادآور شد: دو بیمارستان کامکار و فرقانی کاملاً به بیماران کرونایی اختصاص داده شده است و  بیمارستان امیرالمومنین(ع) نیز در اختیار بیماران کرونایی است. بیمارستان امام رضا علیه السلام نیز در آمادگی کامل به سر برده تا در صورت نیاز به بستری بیماران کرونایی، فعال شود.
 

نویسنده: ---
تاریخ: 1399/6/27
موضوع: اخبار

نظرات
نام
پست الکترونیکی
وب سایتhttp://
متن
کد امنیتیکد
تکرار کد امنیتی حساس به حروف کوچک و بزرگ

منوی نشریه
شماره های پیشین
تاریخ: 1399/8/7
تاریخ: 1399/8/6
تاریخ: 1399/8/5
بایگانی
منو
جستجو
جستجو
آگهی
کنتور
امروز:
   بازدید: 3,770
   صفحات مرور شده: 3,770
روز گذشته:
   بازدید: 39,302
   صفحات مرور شده: 39,348
جمع کل:
   بازدید: 15,791,590
   صفحات مرور شده: 18,301,277

طراحی و راه اندازی وب سایت: رسانه پرداز