در حال بارگذاری
سایز فونت: 1 2 3      
صفحه اول  >> نشریه >> >>
روزنامه گویه - توسعه و سرمایه‌گذاری در بخش آهک قم
رئیس اداره معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خبر داد:
توسعه و سرمایه‌گذاری در بخش آهک قم
رئیس اداره معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: به دلیل آنکه یکی از باکیفیت‌ترین ذخایر آهک در استان قم


رئیس اداره معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: به دلیل آنکه یکی از باکیفیت‌ترین ذخایر آهک در استان قم وجود دارد؛ در این زمینه امکان توسعه و سرمایه گذاری فراهم است.
محمدتقی کاظم زاده با اشاره به تنوع مواد معدنی در استان قم اظهار کرد: 25 نوع ماده معدنی در استان قم شناسایی شده است. نیاز کارخانه‌های سیمان کشور یک و نیم میلیون تن در سال مصرف سنگ آهک و مارن است که در واقع ظرفیت یک میلیون تنی کارخانه سیمان نیزار را تأمین می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: تولید انواع پودر سنگ‌ها و آهک‌های پخته در صنعت ساختمان در بحث آهک نقش بسزایی دارد و زمینه‌های بسیاری در صنعت آهک می‌توانیم پیش‌بینی و به سرمایه گذاران پیشنهاد کنیم.
رئیس اداره معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم با اشاره به تولید کاغذهای رنگی و دیواری از کربنات کلسیم و آهک، گفت: تولید آهک هیدراته به عنوان یک ماده معدنی مهم در صنعت کشور محسوب می‌شود و مواد میکرونیزه آهکی در صنایع دارویی و صنایع بهداشتی آرایشی مصرف بسیاری دارند.
وی عنوان کرد: به دلیل آنکه یکی از باکیفیت‌ترین ذخایر آهک را داریم در این زمینه امکان توسعه و سرمایه گذاری وجود دارد.
کاظم زاده با بیان اینکه استان قم در زمینه گچ سال‌های گذشته رتبه خیلی بهتری داشته است، گفت: رتبه استان قم در این زمینه در سال‌های اخیر افت داشته ولی در زمینه مصارف پزشکی و صنعت دیوارهای پیش ساخته امکان سرمایه‌گذاری صنعت گچ وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد: در بحث منگنز پیش‌بینی کارخانه فرو منگنز در دستور کار است و در بحث مس مطالعات مناسبی در استان انجام می‌شود.
رئیس اداره معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم عنوان کرد: نمک‌های آبی یکی از مواد معدنی با ارزش و با اهمیت است که از دریاچه‌های نمکی استان استخراج می‌شوند و امکان ایجاد کارخانجات تصفیه نمک را در استان می‌توانند فراهم کنند.
 

نویسنده: ---
تاریخ: 1399/6/27
موضوع: اخبار

نظرات
نام
پست الکترونیکی
وب سایتhttp://
متن
کد امنیتیکد
تکرار کد امنیتی حساس به حروف کوچک و بزرگ

منوی نشریه
شماره های پیشین
تاریخ: 1399/8/7
تاریخ: 1399/8/6
تاریخ: 1399/8/5
بایگانی
منو
جستجو
جستجو
آگهی
کنتور
امروز:
   بازدید: 2,118
   صفحات مرور شده: 2,118
روز گذشته:
   بازدید: 39,302
   صفحات مرور شده: 39,348
جمع کل:
   بازدید: 15,789,938
   صفحات مرور شده: 18,299,625

طراحی و راه اندازی وب سایت: رسانه پرداز