در حال بارگذاری
سایز فونت: 1 2 3        
صفحه اول  >> یادداشت >>
روزنامه گویه - لعنت به اسراییل؛ فکری به حال ورزش ایران بکنید!
لعنت به اسراییل؛ فکری به حال ورزش ایران بکنید!

لعنت به اسراییل؛ فکری به حال ورزش ایران بکنید! 

عصرایران 

 مهدی شادمانی  

اگر قرار است کسی کاری بکند ، بهتراست قبل از روز قرعه کشی به فکر بیافتد چون «حسن باید ببازی ...» جمله ای نیست که بشود هر بار شنید.

ورزش ایران در بزرگترین مشکل بین المللی اش دچار دور باطل شده. قرعه یک ورزشکار ایرانی در فلان مسابقات به ورزشکاری از رژیم کودک کش و غاصب صهیونیستی برخورد می کند و از آنجایی که مسوولان هیچ روش درست و درمانی برای رو به رو شدن با این ماجرا ندارند هر دفعه یک مضحکه ایجاد می شود.

نکته جالب تر اینجاست که نه کسی از آرمان های مردم مظلوم فلسطین دفاع می کند نه ورزشکار ایرانی به حق اش می رسد و نه حتی سروصدای رسانه ای کمک می کند که باردیگر دچار مشکل نشویم. طعنه آمیز است که در این بین فقط ورزشکار کشور غاصب است که به راحتی صعود می کند و پرچم کشورش را کمی بالاتر می برد؛ یعنی به ضرر همه الا ...

بارها ، بارها و بارها در مورد این مشکل بزرگ ورزش ایران در مجامع بین المللی نوشته شده اما مسوولان نه جرات تصمیم گیری دارند و نه برنامه ای برای عبور از بحران . آخرین مساله ماجرای کشتی گرفتن علی رضا کریمی در برابر نماینده روسیه و شکست عمدی اش است برای رو به رو نشدن با کشتی گیر روسی الاصل اسراییلی

اتفاقی که به خاطر صدای بلند «باید ببازی ...»های مربی کشتی ایران حسابی رسانه ای شد. از روز گذشته یک عالمه خبردر این مورد تولید شده. اما از مسوولان چند خط خبر موجود است. فدراسیون کشتی در رسای کریمی بیانیه ای داد و بعد هم اعلام کرد که مسابقات انتخابی تیم ملی برای کریمی برگزار نمی شود و در اصل به او پاداش را داد. غیر ازآن خبری منتشر شده از ورود کمیسیون اصل 90 به ماجرای علی رضا کریمی. یعنی اعضای کمیسیون اصل نود می خواهند مشکل را بررسی و حل کنند.

هرچند عطف به سابقه بعید است که اعضای کمیسیون اصل نود کاری بتوانند بکنند و یا شاید اشراف زیادی بر مساله نداشته باشند اما برای هر کسی که می خواهد بزرگترین مشکل ورزش ایران را در مجامع بین المللی حل کند دو مسیر بیشتر وجود ندارد. البته که در همه این سال ها مسیر سوم رفته شده و آثار مخرب اش را دیده ایم اما دو مسیر به شکل زیر است.

1- ایران مسابقه ندهد 

به این نتیجه برسد که بازی نکردن در مقابل ورزشکاران کشورغاصب ، منافع مردم مظلوم فلسطین را تامین می کند. یعنی به جای اینکه کشتی گیر ایرانی رو تشک برود و نماینده اسراییل را حذف کند خیلی افتخار آمیز روی تشک برود اما کشتی نگیرد و با محرومیت هایش بسازد و ما هم با ورزشکار خودمان با افتخار برخورد کنیم.در این روش سرمایه گذاری روی جوان ورزش ایران نابود شده ، کشتی گیر کشور غاصب صعود می کند و به یک نفر دیگر می بازد ، کودکان و مردم فلسطینی هم بعید است از اینکه کشتی گیر یا ورزشکار این کشور غاصب در مسابقات مانده خوشحال شوند. کمااینکه ورزشکاران فلسطینی هم در مسابقات رو در رو شرکت می کنند.بدتر اینکه نماینده ایران به خاطر قوانین بین المللی محروم می شود وورزشکار و سرمایه ای که سال ها برای افتخار آفرینی اش هزینه اش شده باید دنبال شغلی دیگر بگردد.

2- ایران مسابقه بدهد

به این نتیجه برسند که به قوانین مسابقات احترام بگذارند ودر جریان مسابقات از هر رفتار قانونی ای برای یادآوری ظلم کشورغاصب استفاده کنند. به طور مثال جیان لوییجی بوفون کاپیتان تیم ملی ایتالیا بارها از دست دادن با کاپیتان تیم ملی اسراییل امتناع ورزیده و بودند کشورهایی که در جریان مسابقات ورزشی رودر رو با این کشور از چفیه های فلسطینی استفاده کرده اند. به این شکل نماینده آن رژیم حذف می شود ، یاد کودکان ومردم فلسطینی در بعد رسانه ای بزرگ زنده می شود و ورزشکار ایرانی هم به حق خودش می رسد.

اگر مسوولان می خواهند مسیری را برای حل مشکل انتخاب کنند باید یکی از دومسیر گفته شده باشد . والا مسیری که امروز می رویم مسیر سوم و کاملا مایه خجالت آبرو بری بین المللی است. حتی گفته می شود ما در بعضی ورزش ها رشوه می دهیم که با قرعه این کشور برخورد نکنیم، ورزشکارانمان برای رو در رو نشدن با ورزشکاران اسراییلی و جلوگیری از محرومیت بین المللی خودشان را به مصدومیت می زنند و بعضی وقت ها همین طور که دیدید یک مسابقه قبل از مسابقه می بازند که اصلا با کشور غاصب رو به رو نشوند. مسیر سوم مدت زیادی است که به ورزش ایران ضربه می زند اگر کسی قرار است کاری برای ورزش ایران بکند لازم است که یکی از این دو مسیر را مرد و مردانه انتخاب کند و پایش بیاستد.

نکته مهم امروز این است که کشتی گیر روسی الاصل اسراییلی هم وزن حسن یزدانی ستاره کشتی کشورمان است و تا مدتها امکان رو به رویی شان هست. حالا اگر قرار است کسی کاری بکند وتصمیمی بگیرد بهتراست قبل از روز قرعه کشی به فکر بیافتد چون «حسن باید ببازی ...» جمله ای نیست که بشود هر بار شنید.

نویسنده: ---
تاریخ: 1396/9/7
موضوع: ---

نظرات
نام
پست الکترونیکی
وب سایتhttp://
متن
کد امنیتیکد
تکرار کد امنیتی حساس به حروف کوچک و بزرگ

منوی نشریه
شماره های پیشین
تاریخ: 1400/5/5
تاریخ: 1400/5/4
تاریخ: 1400/5/3
بایگانی
منو
جستجو
جستجو
آگهی
کنتور
امروز:
   بازدید: 16,125
   صفحات مرور شده: 16,130
روز گذشته:
   بازدید: 33,850
   صفحات مرور شده: 33,868
جمع کل:
   بازدید: 23,431,659
   صفحات مرور شده: 26,052,860

طراحی و راه اندازی وب سایت: رسانه پرداز