در حال بارگذاری
سایز فونت: 1 2 3      
صفحه اول  >> نشریه >> >>
روزنامه گویه - واکسن هراسی کنترل کرونا را با چالش مواجه کرده است
یک مسئول در مرکز بهداشت قم:
واکسن هراسی کنترل کرونا را با چالش مواجه کرده است
مدیرگروه آموزش و ارتقای سلامت مرکز بهداشت قم با بیان این که واکسن هراسی کنترل کرونا را با چالش مواجه کرده است،

مدیرگروه آموزش و ارتقای سلامت مرکز بهداشت قم با بیان این که واکسن هراسی کنترل کرونا را با چالش مواجه کرده است، گفت: خوشبختانه تاکنون هیچ گونه عوارض شدیدی در افرادی که واکسن کرونا را در این استان دریافت کرده اند، ثبت نشده است. 

محمدتقی سلطانی، در چهل و هشتمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان در سالن کرامت استانداری قم، با بیان اینکه بیش از ۵۱ هزار دز واکسن در این استان تزریق شده است افزود: به دلیل فضای ضد واکسن ایجاد شده و انتشار شایعه های فراوان در این زمینه با عدم استقبال مردم قم از واکسن های کرونا مواجه هستیم.

وی گفت: با وجود فضای واکسن هراسی هیچ گونه عوارض جدی در استان به ثبت نرسیده است و تنها برخی عوارض ضعیف که کاملا طبیعی است، مشاهده شده است.

مدیرگروه  آموزش و ارتقای سلامت مرکز بهداشت قم، با تاکید بر اینکه متاسفانه مطالب کذب منتشر شده در فضای مجازی کار را برای کنترل این بیماری سخت کرده است گفت: این شایعه سازی ها موجب شده است که استقبال از واکسیناسیون کرونا در این استان پایین باشد.

سلطانی با اشاره به عبور استان از پیک چهارم کرونا، اظهار داشت: پیک چهارمی که پشت سر گذاشتیم اگر چه از نظر قدرت، دو برابر پیک های قبلی بود، ولی خوشبختانه موارد مرگ در این پیک نسبت به پیک های قبلی ۵۰ درصد کاهش داشته است.

مدیرگروه  آموزش و ارتقای سلامت مرکز بهداشت قم، افزود: رعایت پروتکل های بهداشتی در کل کشور کاهش یافته است که این موضوع در قم نیز مشاهده می شود و لازم است اهمیت رعایت این دستورالعمل ها همچنان برای مردم تبیین شود.

وی با بیان اینکه بیماران دارای شرایط خاص فارغ از سن به آنها واکسن تزریق می شود، گفت: بیماران هموفیلی، دیالیزی، تالاسمی ،ام اس، بیماران دارای پیوند اعضا و همچنین بیماران سرطانی که از شیمی درمانی آنها ۶ ماه گذشته باشد، فارغ از شرایط سنی به آنها واکسن تزریق می شود.

سلطانی با بیان اینکه همچنان آمار ابتلایان به کرونا در این استان روندی نزولی دارد گفت: تعداد بیماران مثبت شناسایی شده در استان طی هفته های اخیر کاهش یافته است ولی این روند کاهش با کندی همراه است که می تواند وضعیت شکننده ای باشد.

وی با اشاره به پیگیری های انجام شده برای واکسیناسیون اهالی رسانه ای استان گفت: دو هفته پیش مکاتبه ای با وزارتخانه شده و ۸۰۰ دز واکسن برای خبرنگاران استان درخواست شده است.

مدیرگروه  آموزش و ارتقای سلامت مرکز بهداشت قم، گفت: بر اساس اعلام وزارت بهداشت، واکسیناسیون تنها بر اساس سند واکسیناسیون کرونا باید انجام شود و هر تصمیمی خارج از آن باید از طریق وزراتخانه اعمال شود.

سلطانی با بیان اینکه فاز دوم واکسیناسیون کرونا برای بیماران زمینه ای و افراد بالای ۶۰ سال است گفت: در سند واکسیناسیون ملی ابلاغی وزارت بهداشت، پس از انجام فاز دوم، واکسیناسیون مشاغل پر خطر از جمله خبرنگاران در نظر گرفته شده است.

 

نویسنده: ---
تاریخ: 1400/3/25
موضوع: اخبار

نظرات
نام
پست الکترونیکی
وب سایتhttp://
متن
کد امنیتیکد
تکرار کد امنیتی حساس به حروف کوچک و بزرگ

منوی نشریه
شماره های پیشین
تاریخ: 1400/5/5
تاریخ: 1400/5/4
تاریخ: 1400/5/3
بایگانی
منو
جستجو
جستجو
آگهی
کنتور
امروز:
   بازدید: 14,392
   صفحات مرور شده: 14,397
روز گذشته:
   بازدید: 33,850
   صفحات مرور شده: 33,868
جمع کل:
   بازدید: 23,429,926
   صفحات مرور شده: 26,051,127

طراحی و راه اندازی وب سایت: رسانه پرداز