در حال بارگذاری
سایز فونت: 1 2 3        
صفحه اول  >> اخبار >>
روزنامه گویه - وجود بیش از 33 هزار بی سواد دراستان قم
معاون سواد آموزی استان قم خبرداد:
وجود بیش از 33 هزار بی سواد دراستان قم
معاون سواد آموزی استان قم خبرداد:
وجود بیش از 33 هزار بی سواد دراستان قم
معاون سواد آموزی قم از وجود ۳۳هزار بی سواد در استان قم و از برگزاری دوره تحکیم سواد در کانون های مساجد خبر داد.
به گزارش ایسنا ، حجت الاسلام والمسلمین محمد رضا قاسمی نیا  امروز در نشست هم اندیشی سواد آموزی در کانون های مساجد که در محل دبیرخانه کانون های مساجد برگزار شد با اشاره به اینکه گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال اولویت فعالیت سواد آموزی را شامل می شود، گفت: در این گروه ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر بی‌سواد هستند که این آمار در قم شامل ۳۳ هزار نفر می شود.
معاون سواد آموزی استان قم با اشاره به اهمیت موضوع سوادآموزی بیان کرد: بر اساس اعلام سازمان های بین المللی ۹۵۰ میلیون نفر در دنیا بی‌سواد و کم‌سواد داریم که از این تعداد ۷۵۰ میلیون نفر مطلقاً بی سواد هستند.
قاسمی نیا با اشاره به این آمار در کشور ایران اظهار داشت: در کشور ما ۸ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر درگروه سنی ۶ سال و بالاتر بی سواد هستند.
معاون سواد آموزی استان قم ادامه داد: از کانون‌های مساجد انتظار داریم تا گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال را تشویق و ترغیب به شرکت در کلاسهای سواد آموزی کنند و تلاش کنیم تا آنها را تشنه سواد کنیم.
قاسمی نیا خطاب به مسئولین کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قم تصریح کرد: مسئولین کانون ها با توجه به شناختی که از مخاطبین خود دارند می‌توانند با ارائه راهکار برای جذب افراد بی سواد ما را کمک کنند.
وی در ادامه با  توجیه دوره تحکیم سواد توضیح داد: پیشگیری از بازگشت به بی‌سوادی، ایجاد ارتباط بین سوادآموزی و آموزش مهارت های اساسی زندگی، زمینه سازی یادگیری مادام العمر، غنی سازی آموزشی محیط زندگی مخاطبان و خانواده ها، تقویت مهارت های فردی، خانوادگی و اجتماعی مخاطبان، ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی از اهداف آموزشی دوره‌ی تحکیم سواد است.
معاون سواد آموزی استان قم به برنامه درسی و هفتگی دوره ی تحکیم سواد اشاره کرد و افزود:  برنامه درسی دوره ی تحکیم سواد بین سه تا 5 ماه به اجرا در می آید؛ سه عنوان کتاب همراه با قرآن، حساب و زندگی، بخوانیم و بنویسیم و هشت عنوان کتاب با موضوعات اعتقادی، اجتماعی، بهداشتی، تربیتی و مهارت های زندگی، محتوای آموزشی دوره را شامل می شود.
قاسمی نیا یادآور شد: هرفرد بی سواد پس از پایان دوره و شرط قبولی درآزمون مبلغ 144 هزار تومان هدیه دریافت می کند.
خبرنگار: ---
تاریخ: 1396/9/3
موضوع: ---

نظرات
نام
پست الکترونیکی
وب سایتhttp://
متن
کد امنیتیکد
تکرار کد امنیتی حساس به حروف کوچک و بزرگ

منوی نشریه
شماره های پیشین
تاریخ: 1400/5/5
تاریخ: 1400/5/4
تاریخ: 1400/5/3
بایگانی
منو
جستجو
جستجو
آگهی
کنتور
امروز:
   بازدید: 14,765
   صفحات مرور شده: 14,770
روز گذشته:
   بازدید: 33,850
   صفحات مرور شده: 33,868
جمع کل:
   بازدید: 23,430,299
   صفحات مرور شده: 26,051,500

طراحی و راه اندازی وب سایت: رسانه پرداز