در حال بارگذاری
سایز فونت: 1 2 3        
صفحه اول  >> اخبار >>
روزنامه گویه - کشت 15 هکتار زعفران در استان قم
کشت 15 هکتار زعفران در استان قم
کشت 15 هکتار زعفران در استان قم
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم از کشت 15 هکتار زعفران در اراضی کشاورزی استان خبر داد و گفت: از این میزان کشت 12 هکتار کشت های قدیمی و 3 هکتار کشت های جدید زعفران است.
به گزارش ایسنا ،محمد رضا طلایی در حاشیه مراسم برداشت زعفران در یکی از مزارع استان قم، اظهار داشت: کشت زعفران از گذشته دور در بسیاری از مناطق مرکزی ایران متداول بوده به طوری که در اوایل ظهور اسلام نثار کردن درهم و زعفران در ایران و به خصوص در شهر قم رواج داشته و از نوشته کتاب تاریخ قم معلوم می شود که در اکثر روستاهای قم کشت زعفران رایج بوده است. 
وی افزود: روش های سنتی فعلی که برای تولید و فرآوری زعفران به کار می رود همه قدیمی شده و میزان تولید جوابگوی هزینه ها نیست، لذا با نواندیشی و به کارگیری روش های نوین میزان تولید در واحد سطح افزایش یافته و محصول اقتصادی و با کیفیت تولید می شود.
طلایی در ادامه سخنان خود به اهداف توسعه کشت زعفران در استان اشاره کرد و بیان داشت: مهمترین هدف از توسعه کشت زعفران تغییر الگوی کشت به دلیل محدود بودن نیاز آبی زعفران به خصوص در مناطق کم آب است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم ایجاد اشتغال و درآمدزایی برای کشاورزان را یکی دیگر از اهداف توسعه کشت زعفران در استان دانست و خاطر نشان کرد: تولید زعفران به عنوان یک محصول با ارزش علاوه بر مصارف گوناگون داخلی، باعث ارزآوری می شود. 
طلایی گفت: در اراضی کوچک که امکان کشت سایر محصولات به علت عدم کاربرد ماشین آلات در آنها اقتصادی نیست، امکان کشت زعفران وجود دارد. 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه زعفران گیاهی است که در مناطق خشک و نیمه خشک گرمسیر رشد می کند، تصریح کرد: این گیاه در مناطقی که آب و هوای معتدل و تابستان های خشک و زمستان های ملایم داشته باشند، رشد مطلوب تری دارد و کیفیت محصول آن نیز بهتر است.
خبرنگار: ---
تاریخ: 1396/9/7
موضوع: ---

نظرات
نام
پست الکترونیکی
وب سایتhttp://
متن
کد امنیتیکد
تکرار کد امنیتی حساس به حروف کوچک و بزرگ

منوی نشریه
شماره های پیشین
تاریخ: 1400/5/5
تاریخ: 1400/5/4
تاریخ: 1400/5/3
بایگانی
منو
جستجو
جستجو
آگهی
کنتور
امروز:
   بازدید: 16,556
   صفحات مرور شده: 16,561
روز گذشته:
   بازدید: 33,850
   صفحات مرور شده: 33,868
جمع کل:
   بازدید: 23,432,090
   صفحات مرور شده: 26,053,291

طراحی و راه اندازی وب سایت: رسانه پرداز